15 marca 2018

I'm Fluent In Silence


Hej, witajcie na moim blogu. 
Postanowiłam, że skoro ustabilizowałam już sprawy szkolne i osobiste, będę pojawiać się tu częściej! Mam nadzieję, że się cieszcie. 
Od zawsze byłam bardzo nieśmiała. Wstydziłam się podejść do innych, zapytać o coś, a w towarzystwie nieznajomych czułam się źle. Często gdy czułam się niepewnie, powtarzałam dwa razy te same słowa i mówiłam bardzo cicho. Gdy wyjeżdżałam, bałam się rozmawiać z innymi po angielsku mimo, że potrafiłam mówić płynnie. A raczej mówić w głowie. W ciszy. Sama odezwać się nie potrafiłam. Bałam się, że zostanę skrytykowana, że powiedziałam coś nie tak i nie dotyczyło to tylko mówienia po angielsku. Do tej pory walczę z nieśmiałością, ale jest znacznie lepiej. Nauczyłam się, że jeśli chce się uniknąć krytyki to najlepiej nic nie mówić, nic nie robić i być nikim. Nie da się jej uniknąć. Zawsze będziemy krytykowani i trzeba to zaakceptować i nie przejmować się słowami osób, które nie są dla nas ważne (oczywiście oprócz konstruktywnej krytyki lub porady dotyczącej tego co robimy) . Słuchajmy opinii bliskich, którzy nas znają i wiedzą o nas więcej niż przypadkowa osoba, którą mijamy co jakiś czas w szkole, na ulicy lub widzimy przez internet. Nie bójmy się mówić przy innych, nie bójmy się być sobą i pokazywać prawdziwych siebie. Uwierzcie, że ludzie będą Was wtedy postrzegać znacznie lepiej.
Mam nadzieję, że taki post Wam się spodobał i zobaczymy się jak najszybciej w kolejnym, kocham Was! 
A wy jesteście pewni siebie? Czy może dopiero się tego uczycie?


Love, Aleksandra x

56 komentarzy:

 1. It's best to express yourself no matter what others may think of you. Lovely post!

  www.fashionradi.com

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie z pewnością siebie, było podobnie. Jednak im jestem starsza, tym mniej się wszystkim przejmuję c:
  blog | instagram | youtube

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja także dopiero uczę się otwierać przed innymi i być pewną siebie :)
  blaack-pearl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Uważam się za osobę pewną, która nie boi się mówić na głos tego, co myśli. Wiele razy byłam za to krytykowana, a ludzie stwierdzali, że jestem chamska, bo jak ktoś się mnie pytał, czy coś mi się podoba, a mi się to nie podobało to po prostu mówiłam, że nie i nadal tak robię. Nie lubię przytakiwania tylko, dlatego, żeby komuś było miło. Cenię sobie szczerość, a nic nie wnoszące opinie, wypowiedziane z zazdrości, czy tylko z czystej przekory mam gdzieś. Liczą się tylko opinie ludzi, którzy się na czymś znają, albo chcą dla mnie jak najlepiej i to powinno być też dla Ciebie wskazówką ;)
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 5. Warto się odważyć i opuścić strefe komfortu. Jako dziecko tez byłam nieco nieśmiaął pomogła mi sie z tym oswoić scena, publiczne śpiew etc Z drugiej strony każdy z nas jest inny - innnym odwaga i bycie pewnym siebie przychodzi łatwo, inni uczą sie tego latami.

  OdpowiedzUsuń
 6. O dokładnie
  Jak bylam młodsza,też się strasznie bałam,cokolwiek powiedzieć,teraz już nabrałam pewnosci siebie☺
  Pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś nie znałam pewności siebie bo żyłam w słabym otoczeniu :) Może wspólna obserwacja?:) Pozdrawiam Leyraa Blog

  OdpowiedzUsuń
 8. Dwa lata temu byłam strasznie nieśmiałą osobą, miałam dokładnie tak jak ty. Dzisiaj nie mogę powiedzieć, że nie brakuję mi pewności siebie, bo nadal często się wstydzę i boję nawet gdziekolwiek pójść. Ale ciągle z tym walczę i czasem kiedy wstydzę się "wewnętrznie", to i tak ruszam do działania. Ciekawy post, fajnie, że wróciłaś!
  Obserwuję
  Zza Obiektywu

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedyś też miałam problem z nieśmiałością i brakiem pewności siebie, ale jakoś z biegiem lat mi przeszło i teraz wolę na przykład wiele spraw załatwiać sama, tak samo jak poznawać nowych ludzi :) Po prostu trzeba sobie powiedzieć stop i przestać przejmować się innymi, a robić to na co ma się ochotę i się tego nie wstydzić, oczywiście tak długo jak nie krzywdzimy przy tym innych ;)

  Sakurakotoo ❀ ❀ ❀

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiem co czujesz nieśmiałość bardzo utrudnia życie :c , nie potrafię się jej pozbyć pomimo tego , że nad tym pracuje

  https://roksanafashionist.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Przyznam, że mi liceum dało dużo pewności siebie, a raczej jego wyjątkowość, z małej wioski gdzie każda twoja inność była wyśmiewana, znaleźć się w liceum plastycznym, gdzie pokazanie siebie jest podziwianie, mimo ze szkoła jest naprawdę mała bo liczy ok 150 osób, to jest tyle osobowości, które zdecydowanie wyróżniają się na tle zwykłych nastolatków, że moja nieśmiałość jakoś tak się pozbawiała, chociaż w niektórych momentach dalej mi towarzyszy
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Raczej jestem pewna siebie, otwarta na nowe znajomości i lubię wyzwania, ale nie raz była taka sytuacja, że wstydziłam się ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Szczerze mówiąc jeszcze 3 lata temu byłam strasznie nieśmiałą osobą, aktualnie po mojej nieśmiałości nie ma ani śladu :D
  Teraz poprzez swoją otwartość zyskałam na prawdę wiele - warto nad sobą pracować.
  Dużą zasługę przepisuje także swojej szkole, jednak liceum o profilu policyjnym do czegoś zobowiązuje, tym bardziej, że wiąże swoją przyszłość z tym kierunkiem :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja byłam w przeszłości tylko bardzo nieśmiała w stosunku do mężczyzn. Nawet z sąsiadem miałam problem wymienić dwa zdania. Przeszło mi to z upływem czasu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 15. sadze, ze jestem osoba pewna siebie i otwarta, tylko tej cechy mi brakuje gdy rozmawiam z chlopakami na ktorych mi zalezy ;p

  https://justemsi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. A co do angielskiego to właśnie mam taką blokadę mega, jestem w dość wysokiej grupie, umiem wszystko napisać, a dukam tylko kilka słow i co więcej, widzę, że nie tylko ja mam taki problem, bo wiele osób z mojej grupy wgl rezygnuje z odpowiedzi ustnej na forum klasy, Ale wiem, że muszę to zwalczyć, bo chciałabym wypaść jak najlepiej na maturce ustnej :)

  http://live-telepathically.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. Powiem tak. Z moją pewnością siebie jest bardzo różnie, ale z natury raczej bywam nieśmiała.
  Prawdą jest, że cokolwiek będziemy robić i tak znajdzie się osoba, która będzie nas krytykowała. Najważniejsze to robić swoje i iść własną drogą :) Pozdrawiam ♥
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. U mnie pewność siebie przyszła z wiekiem. Jako dzieciak w gimnazjum byłem naprawdę bardzo nieśmiałym do tego stopnia, że unikałem na siłę spotkać towarzyskich.
  Myślę, że do tego trzeba dorosnąć i uświadomić sobie że to my sami jesteśmy najważniejsi dla siebie. Chociaz nie powiem - nieśmiałość nadal gdzieś w środku nadal u mnie siedzi

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja nigdy nie miałam problemów z tą cechą, ale wszystkie wydarzenia w moim życiu sprawiły, że dziś jestem jeszcze pewniejsza siebie! Kochajmy siebie, kobietki :)
  Pozdrawiam :*
  Natforart klik

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja nadal walczę z nieśmiałością, chociaż na przestrzeni kilku lat widać ogromne postępy. Zazwyczaj mniej stresuję się w miejscu, które znam. Mam też takie dni, że nie wstydzę się odezwać do obcej osoby na ulicy i takie, że mam z tym problem w stosunku do osoby, którą dobrze znam.
  Pozdrawiam :)
  My blog

  OdpowiedzUsuń
 21. Też kiedyś miałam problemy z nieśmiałością. Teraz jest mi już dużo łatwiej, jestem bardziej pewna siebie.

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja w sumie jestem taka pół na pół. To bardzo zależy od konkretnej sytuacji. Bo z jednej stron jestem typem lidera, a z drugiej czasami jak mam coś załatwić to się strasznie stresuję...
  xoxo
  L. (http://slowotok-laury.blogspot.com/)

  OdpowiedzUsuń
 23. Cały czas staram się uczyć akceptacji dla samej siebie, oraz pewności. Niestety wychodzi mi to tak, jak wychodzi, ale małymi kroczkami do celu.
  pozdrawiam, MÓJ BLOG♥

  OdpowiedzUsuń
 24. Wydaje mi się, że dużo daje w walce z nieśmiałością pisanie bloga. Trzeba się przełamać.
  Mój Blog

  OdpowiedzUsuń
 25. Mam to szczęście że od zawsze była mocno komunikatywna, oczywiście miałam też gorsze momenty, ale mimo wszystko nie boję się już pokazywać siebie i jestem z tego dumna :) Życzę ci powodzenia!

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 26. Też kiedyś byłam nieśmiała, jednak z wiekiem jakoś mi to przeszło i z dnia na dzień jestem coraz bardziej otwarta na ludzi. MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 27. To dobre słowa, że zawsze będziemy krytykowani, ludzie zazdroszcą, a czasem mają odmienne zdanie niż my, stąd ta krytyka, ale nie ma co się ludzmi przejmować tylko robić swoje :) Zapraszam na mój blog:)

  OdpowiedzUsuń
 28. Też jestem nieśmiała ale walczę z tym i coraz lepiej mi to wychodzi :)
  Zapraszam na nowy post :*
  www.stylishmegg.pl/2018/03/czerwona-sukienka-i-zamszowa-ramoneska.html

  OdpowiedzUsuń
 29. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 30. Dokładnie, też jestem nieśmiała i walczę z tym, bo wiem, że mogę więcej. Tobie też życzę tego :D
  Pozdrawiam http://aleex-k.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 31. Pewności siebie trzeba po prostu się nauczyć, jednak jest to bardzo ciężkie. Ja z reguły nie jestem nieśmiała, ale to też zależy w jakiej sytuacji się znajduje. :)
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 32. Nigdy nie miałam problemów z byciem pewną siebie, dlatego też ciężko jest mi to zrozumieć. Jednak wydaje mi się, że zawsze warto wyrzucić z siebie swoje zdanie.

  Dziękuje za komentarz u mnie!❤
  modaiurodawedlugjulii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 33. Niedawno pisałam o tym na blogu, w jaki sposób można sobie pewność siebie wyrobić. Zapraszam serdecznie :)

  http://start-afire.blogspot.com/2018/03/praca-nad-soba-czyli-10-daily-goals.html

  OdpowiedzUsuń
 34. So nice post. You look perfect on this photo... kisses

  Follow for follow? <3

  http://www.ioannesstyle.com/

  OdpowiedzUsuń
 35. Pewności siebie uczy mnie życie, dlatego uczę się jej całe życie. :)
  https://fasionsstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 36. Ja należę raczej do osób pewnych siebie. Walcz dalej i pokonaj nieśmiałość do końca ;*

  Mój blog - VESTYLISH

  OdpowiedzUsuń
 37. Raczej jestem pewna siebie, mówię o swoich potrzebach, o swoich przemyśleniach. Pokazuję innym, że nie jestem osobą na którą mogą wpłynąć jakimiś swoimi przekonaniami.
  Miałam podobnie z angielskim, na przykładzie mojej koleżanki, która mieszka od paru lat w UK i kiedyś przyjechała do nas ze swoim chłopakiem - Brytyjczykiem. Rozumiałam wszystko o czym mówili, ale bałam się odpowiedzieć, mimo, że wiedziałam jak. Prosiłam koleżankę o tłumaczenie. Rok później, gdy przyjechali, rozmawiałam z Mattem bardzo swobodnie, a oni byli w szoku i pod wielkim wrażeniem zadając mi pytania kiedy nauczyłam się tak dobrze angielskiego, a ja po prostu przełamałam blokady ;)

  Buziak,
  Ola ;)
  (m)ole teatralne

  OdpowiedzUsuń
 38. kiedyś byłam mega niepewna siebie a teraz zależy, wciąż z tym walczę, ale z reguły jestem śmiałą osobą, jednak zależy to od wielu, wielu czynników:)
  https://karik-karik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 39. Wydaje mi się, ze jestem nieśmiała, ale gdy tylko tak do kogoś powiem ta osoba śmieje mi się w twarz i mówi, że wygaduje bzdury. Dużo osób mówi mi, ze chcialiby być tacy odważni jak ja, ale osobiście tego nie widzę i nie uważam się za otwartą i śmiałą osobę. Bardzo fajnie piszesz i mega podoba mi się Twój blog! Pozdrawiam cieplutko :*

  OdpowiedzUsuń
 40. Ja mam tak pół na pół. Kiedyś byłam bardzo nieśmiała, ale teraz już potrafię się przełamać, a czasem chyba jestem nazbyt pewna siebie, co obraca się przeciwko mnie.

  zofia-adam.blogspot.ocm

  OdpowiedzUsuń
 41. masz racje, krytykowani będziemy zawsze- za swoją opinię lub jej brak ;) dlatego trzeba mieć odwagę być sobą i akceptować siebie przede wszystkim :)

  OdpowiedzUsuń
 42. Bardzo mądry post! :)

  http://klaudencja.blogspot.com/
  Zachęcam do obserwowania! :*

  OdpowiedzUsuń
 43. śliczna jesteś! ja mam tak, że jestem nieśmiała do niektórych osób, a do innych już normalnie rozmwiam, śmieję się i jestem sobą, a to też dziwne :D
  dorey-doorey.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 44. Szczerzę mówiąc raczej nie należę do osób nieśmiałych! Wszędzie mnie pełno i lubie nowe otoczenia poznawać ludzi rozmawiać po prostu to kocham. Wierzę w to że Tobie uda się pokonać swoją nieśmiałość chociaż wcale nie uważam, że jest w tym coś złego. Śliczna jesteś!
  pozdrawiam i obserwuję Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 45. Świetny post :)

  https://amodsa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 46. ,,Nauczyłam się, że jeśli chce się uniknąć krytyki to najlepiej nic nie mówić, nic nie robić i być nikim,,
  Skąd ja to znam..Jestem osobą bardzo nieśmiałą choć staram się tak jakby tego wyzbyć. Kiedyś było gorzej ale teraz staram się nie przejmować zdaniem innych i iść z głową podniesioną do góry.
  nkarolainn.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 47. Ja czasami również mam z tym problem, jednak bardzo rzadko. Dobrze, że prowadzisz bloga,dzięki temu możesz wyrazić siebie.
  Pozdrawiam
  KLIK

  OdpowiedzUsuń
 48. Trzeba się przełamać. :)

  OdpowiedzUsuń
 49. Jestem coraz bardziej pewna siebie chociaż kiedyś byłam bardzo nieśmiała. Pozdrawiam!
  Żeby dodać Ci odwagi to obserwuje. Piszesz bardzo fajnym językiem! ;)
  malgorzatt.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 50. Nie wiem czy jestem pewna siebie, ale zdecydowanie nie boję się odezwać i pokazać prawdziwej siebie :)
  Zapraszam! www.zuzu-zuzannaxx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 51. Niestety ciągle daze do wiekszej pewności siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 52. Znam to doskonale, bo od kilkunastu lat walczę z nieśmiałością ;)

  OdpowiedzUsuń
 53. Ja kiedyś byłam bardzo nieśmiała, ale wyszłam z tego. Nie do końca, ale jest o wiele lepiej i już się nie boję, np. wejść do sklepu haha. ;)
  Pozdrawiam. ;**

  P.

  OdpowiedzUsuń
 54. Jestem pewna siebie w 60% ale wciąż próbuje być bardziej pewna siebie :D

  ZAPRASZAM DO ODWIEDZIN I OBSERWOWANIA MOJEGO BLOGA ❤
  Serdecznie zapraszam na mojego BLOGA.
  Serdecznie zapraszam na mojego INSTAGRAMA.

  OdpowiedzUsuń
 55. Super zdjęcia :) Ja kocham tę bananową maskę do włosów :) ~RINROE

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie miłe komentarze x